PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Neděle 14.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Setkání infocenter Moravskoslezského kraje

V pondělí 30. června 2003 se v zasedacím sále Zastupitelstva Moravskoslezského kraje uskutečnilo pracovní setkání informačních center, které fungují na území kraje.
Jednání, které zahájila Ing. Jitka Švihelová (na prvním snímku) a nadále moderovala Ing. Petra Papoušková, bylo věnováno zejména konkrétním záležitostem dotačních programů Podpora sítě informačních center v letech 2002 a 2003.
Setkání informačních center Moravskoslezského kraje
Následující programový blok byl v režii Luďka Šorma, jenž jako ředitel sekretariátu A.T.I.C. ČR seznámil přítomné s podstatou A.T.I.C. ČR jako oborového cechu informačních center ČR. Mj. projevil zájem o užší komunikaci se všemi informačními centry (i těmi, kteří nyní ještě nejsou členy profesního sdružení), aby poskytování informací a statistických údajů o návštěvnosti se zjednodušovalo a aby se tyto informace nechaly sumarizovat za celou republiku. Jedině tak lze posílit obecné povědomí o smyslu, dosažených výsledcích práce a významu celé naší specifické profese.
Setkání informačních center Moravskoslezského kraje
V závěrečném programovém bloku Ing. Petr Kratochvíl (ředitel odboru regionalistiky ČCCR) prezentoval současnou situaci v oblasti CR v ČR.
Připomněl, že v dubnu 2001 byla nastartováno zpracovávání Programů rozvoje cestovního ruchu v jednotlivých regionech. V srpnu 2003 budou všechny programy uzavřeny. V roce 2003 bude zpracována Kompilace, tj. srovnávací materiál charakterizující pozici CR u nás (v ČR). Rodí se Destinační management. Subjekt propagující a řídící CR v daném regionu směrem do republiky a do zahraničí, spolupracující se subjekty CR v regionu apod. Činnosti informačních center se nejvíce dotýká aktivita ČCCR a A.T.I.C. ČR při jednotném značení oficiálních IC. Zájemci se mohou obrátit přímo na ČCCR, která uhradí plnou výši nákladů na výrobu tohoto označení. Všechna IC, kterým bude přiděleno oficiální značení budou oficiálně presentována směrem do ČR a do zahraničí.
Setkání informačních center Moravskoslezského kraje
Aktivita Moravskoslezského kraje v oblasti informačních center není jednoznačná: zatímco na jedné straně správně posiluje systémové vazby mezi jednotlivými informačními centry (dokonce přispívá k teritoriálnímu rozdělení území mezi IC tak, aby nezůstalo žádné místo neobslouženo), praktické kroky v oblasti informatiky bohužel trpí nekoncepčností, uzavřeností a přijímáním krátkozrakých nesystémových řešení.

Luděk Šorm,
provozovatel Informačního centra města Pardubic
a ředitel sekretariátu A.T.I.C. ČR

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

19.03.2004 v 09:39Petr

Dobrý den. Chtěl bych upozornit na arogantní chování ředitele BIC p. Kolčárka. Zhruba před dvěma měsíci jsem v diskusi na www.beskydy.com zveřejnil můj názor, že BIC se občas ke klientům chová s nezájmem, což je dle mého názoru nesporné. Na stejný názor přišla i MF Dnes se svým letním testem TIC. Můj příspěvek byl následující den vymazán právě ředitelem BIC. Tento jeho krok považuji za vrcholný akt arogance. Podotýkám, že příspěvek neobsahoval vulgarismy, byl "pouze" kritický. Zajímalo by mě stanovisko ATIC k této skutečnosti. Děkuji. Petr


19.07.2003 v 12:18Petr Kolčárek

V reakci na článek kolegy Luďka Šorma, ředitele sekretariátu ATIC (to jsem z toho blázen, kdybychom měli sekretariát včetně ředitele měla by práce vypadat trošku jinak) :o)).
Aktivita Moravskoslezského kraje, PRÁVĚ JE, v porovnání s předchozím vývojem podpory TIC jak státem, tak jinými orgány a institucemi, JEDNOZNAČNÁ, a to pozitivně jednoznačná. Filozofie dotačního titulu podpora TIC, v současné době je již vypsán další běh, je dle mého názoru zcela jasná, podpořit další rozvoj informačních center, zkvalitnění jejich činnosti zkvalitnění vybavení a podobně. Bohužel se ne zcela povedla pouze jedna část celého programu, (osobně odhaduju její důležitost v celém programu tak na 15 - 20%)a to je rozjezd a fungování tzv. přehledu akcí a některých dalších informací, což je škoda, ale chyby dělá každý. Ale základní cíle rozhodně program splnil.
Petr Kolčárek, člen rady ATIC za Moravskoslezský kraj


Zveřejněno 07.07.2003 v 13:19 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA